تهران - خیابان ستار خان - روبروی برق الستوم- پلاک 754
02144299755
09124792213
  • led-panel-1.jpg
  • led-panel-6.jpg
  • led-panel.jpg

فروش تلویزیون شهری

اجاره تلویزیون شهری

فروش قطعات تابلو ال ای دی و تلویزیون شهری

وارد کننده قطعات تلویزیون شهری

وارد کننده قطعات تلویزیون شهری

موثر بودن تبلیغات شهری موجب شده صنایع بصری بزرگ ازجمله تلویزیون شهری مورد توجه صاحبان مشاغل مختلف و فعالان حرفه تبلیغات و ارتباطات قرار گیرد. از این رو رقابت تولید کنندگان و واردکنندگان قطعات تلویزیون شهری بر این است که در تمام زمینه ها محصولاتی متنوع، متناسب نیاز کارفرما و با کیفیت مناسب به بازار ویدیو وال شهری ارائه نمایند. بعلت همین تنوع، انتخاب برند مناسب تلویزیون ال ای دی علاوه بر اینکه  برای خریداران پیچیده است بلکه برای واردکنندگان، تولیدکننده ها و فروشندگان هم چالش به شمار می رود. چه بسا برند های ناآشنا ولی با کیفیت خوبی درصنعت تلویزیون شهری وجود دارند که به دلیل عدم آگاهی یا بعلت در دسترس نبودن نادیده گرفته می شوند.معمولا واردکنندگان دنبال یک برند ارزشمند با امکان دسترسی می روند تا با کیفیت قطعات و جلب رضایت مشتری بازار موفقی داشته باشند. لذا درطول این توضیحات با معرفی قطعات تلویزیون شهری مشتری را با عوامل موثر برقیمت و کیفیت قطعات همچنین نقش وارد کننده براین عوامل آشنا می کنیم.

Zare8

 

-نقش وارد کننده قطعات تلویزیون شهری

شرکت وارد کننده قطعات وابزار مورد نیاز یک تلویزیون شهری که آن را تابلو تبلیغاتی، تابلو ال ای دی، تابلو دیجیتالی و ... می نامند، با واردات مستقیم قطعات خام و ترخیص معقول از گمرکات کشور، موجب می شود بهای تمام شده این قطعات پایین آمده و در نهایت تولید کننده انواع ویدیو وال های ال ای دی را با قیمت مناسب روانه بازار کند. قطعات خام شامل: ماژول، کارت کنترلر، منبع تغذیه و کابینت تلویزیون شهری به صورت جداگانه با انجام تست های مربوطه قبل از تحویل، سپس با مونتاژ علمی و استانداردی که با مونتاژ در چین، تایوان یا هر کشور صادر کننده محصول تفاوتی ندارد، تبدیل به تلویزیون ال ای دی شهری با قیمت و کیفیت مناسب شده و در اختیار خریدار قرار می گیرد.چنانچه به جای این پروسه کالای تمام شده و ساخته شده وارد کشور شود هزینه های ورود کالا حدودا ده برابر بیشتر برآورد می گردد که نهایتا قیمت تابلو روان شهری بالا می برد.

-   کیفیت قطعات تلویزیون شهری

مطمئنا پارامتر های تعیین کننده قیمت خرید تلویزیون شهری کیفیت قطعات به کار رفته می باشند که تفاوت های عمده کیفیت این قطعات پس از دو یا سه سال کارکرد تلویزیون نمایان می شود. برای همه واضح است خرید موفق یعنی علاوه بر برخورداری از قیمت مناسب، از خدمات پس ازفروش تلویزیون شهری هم برخوردار باشد. هزینه تابلو LED شهری به برند قطعات الکترونیکی و غیر الکترونیکی استفاده شده همچنین به اعتبار و خط مشی فروشنده تلویزیون جهت ارائه خدمات پس از فروش بستگی دارد.  

-  آشنایی با قطعات تابلو روان led

برای طراحی  تابلو ال ای دی داشتن آشنایی و شناخت قطعات اورجینال و اصل الزامی است.

 

1)    ماژول تابلو LED

ماژول LED  قسمت روشنایی  و کاربردی تلویزیون شهری در انواع متفاوت رنگها و مشخصه ها، تولید و به بازار ارائه می گردد. ماژول یا بلوک های تلویزیون یک PCB است که در یک طرف این برد مدارچاپی ال ای دی ها و طرف دیگر قطعات الکتریکی درایو ال ای دی ها چاپ شده اند که اگر PCB مناسب دیزاین نشده باشد تلویزیون در رفرش و اسکن بالا نویزپذیر بوده و پاسخگو نخواهد بود. کدهای درج شده در پشت بلوک یا کد PCB فایل که نشان دهنده مورد تایید بودن نقشه سیم کشی ماژول می باشد و ربطی به کیفیت ماژول ندارد. برد ال ای دی با سلیقه، در ابعاد مورد نیاز کارفرما داخل فریم  یا قاب تابلو که نقش بدنه را ایفا می نماید، قرار گرفته و در نهایت به کابینت پیچ می شود. در صورت خرابی یکی از بلوک ها تعویض آن به راحتی انجام می پذیرد. ویژگی های ماژول های  تلویزیون شهری آن ها را از هم متمایز می نماید که اصلی ترین آن ها عبارتند از :

 

 رنگ ماژول  Display Color

ماژول ال ای دی تک رنگ

ماژول ال ای دی تک رنگ قرمز (پرکاربردترین تک رنگ)

ماژول ال ای دی تک رنگ سبز

ماژول ال ای دی تک رنگ سفید

   ماژول ال ای دی فول کالر

ماژول ال ای دی 3in1

ماژول ال ای دی RGB

 

دات پیچ  Pixel Pitch

فاصله بین مرکز پیکسل های ماژول ها دات پیچ نامیده می شود. این میزان فاصله برحسب میلی متر کنار حرف P ذکر می شود. مقدار دات پیچ در تابلو روان از نوع SMD کمتر از نوع DIP می باشد که برپرتاب نوروکیفیت تصویرموثر است. هرچه اندازه دات پیچ کمتر شفافیت تصویر بیشتر خواهد بود. معمولا دات پیچ بیشتر برای فضای خارج سالن و دات پیچ با اندازه کم برای داخل سالن در نظر گرفته می شود که در هردو مورد بسته به مرغوبیت کپسولیشن ال ای دی، برند آی سی برد ومرغوبیت رزین ماژول که همگی بر فریم یکپارچگی تصویر موثرند، می تواند SMD یا DIP باشد.

  نوع راه اندازی Driving Method

دو مفهوم Driving و DataApply روش هایی مختلفی را برای راه اندازی ماژول به وجود می آورند اما عمدتا از دو روش استاتیک Static و رفرشRefresh برای راه اندازی ماژول ها استفاده می کنند. دادن فرمان روشن یا خاموش به یک ال ای دی راDataApplyواعمال جریان تغذیه به آن را Drivingمی نامند. بدین صورت که برای روشن کردن یکLEDیک فرمان روشن توسط کنترلربه آن ارسال شده و سپس جریان تغذیه اعمال می شود.در درایو استاتیک هر یک ازLEDها DataApply  مجزایی از کنترلر دریافت می کنند سپس جریان تغذیه همگی به طور همزمان اعمال می شود.اما درایو رفرش، سطرهای ال ای دی موجود در ماژول دائما با ترتیب خاص، متوالی و باسرعت زیاد متناسب برنامه کنترلر دستورات را دریافت و درایو شده که در نهایت بخاطر خطای دید و سرعت بالای اسکن تصویری یکنواخت به نمایش در می آید.

درخشندگی Brightness

کیفیت و قیمت تلویزیون شهری  رابطه مستقیمی با درخشندگی ، لومینانس و شدت نوری که ماژول ال ای دی از واحد سطح دریک زاویه مشخص عبور می دهد، دارد. البته در ال ای دی با نور بسیار زیاد، با تغییر مقاومت اکسترنال آی سی  شدت نور کاذب حاصل می شود که عمر ماژول را کاهش می دهد.

  ساختار هر پیکسل  Pixel Configuration

ساختار پیکسل یا PixelConfiguration در ماژول ها با کدهای مختلفی، نشان دهنده این است که هر پیکسل در ماژول تابلو روان از چه تعداد LEDتشکیل شده است و نهایتا چه تعداد رنگ را پوشش می دهد.

  نوع هاب ارتباطی Interface Hub

یک سوکتIDCاز نوع ۸*۲ بعنوان پروتکل انتقال فرمان، ورود یا خروج DataApply به ترتیب در سمت چپ و راست پشت ماژول های ال ای دی، هاب نامید می شود. شیوه انتقال داده ها به صورت سریال با پروتکل های متفاوتی انجام می پذیرد.

 نوع چیپ ست  LED Chip

کارخانه های سازنده در کشورهای تایوان، هنگ کنگ و چین چیپ را تولید کرده سپس شرکت های تولید کننده ال ای دی که اکثرا نیز در کشور چین واقع هستند با خرید چیپ و قرار دادن آن برروی ال ای دی ها بوسیله تجهیزات موجود چیپ ال ای دی و نهایتا ماژول ها را به وجود می آورند. برای ساخت ماژولledدو نوع ال ای دی DIP وSMDکاربرد دارد.ابتدا بهترین نوع ماژول فول کالر در نمایشگرها ماژول های DIPمانند 3IN1  و RGB محسوب می شدند،اما نسل جدید ماژول های تمام رنگ با تکنولوژی پیشرفته SMD وارد بازار شد که در کیفیت، قیمت ، ابعاد و ... با ماژول های DIP فرق داشت و توانسته درتلویزیون های شهریOUTDOOR وINDOOR در تراکم های مختلف، جایگزین ماژول های DIPشود.

  تست و عیب یابی ماژول:

شرکت های معتبر در کشورهای مختلف از جمله چین بعد از ساخت ماژول به تست و آزمایش آن می پردازند تا درصورت وجود ال ای دی های معیوب به تعویض اقدام نمایند.

 2)  برد کنترل تابلو LED

با ذخیره دیتا در حافظه و پروگرام  کردن پردازنده ARM موجود دریک برد الکترونیکی که مغز تلویزیون شهری بوده و کارت کنترل نمایده می شود، می توان تمام وظایف تابلو روان را برنامه ریزی کرده و تبلیغات، تصاویر، نوشته هاو... را مطابق خاص افراد در پانل LED به نمایش در آورد. مادربرد کنترل ها در مدل های متنوعی وجود دارند.

   کارت کنترل ساده ((mono chrome :

درایو پیکسل های ماژول LED را با روش خاموش و روشن کردن ال ای دی ها و بصورت تک رنگ انجام می دهد، هرچند توانایی راه انداازی سه رنگ و هفت رنگ را هم دارد. اما این تعدا رنگ ها با کم و زیاد شدن و ترکیب نور ال ای دی ایجاد نمی شود بلکه بسیار ساده با خاموش و روشن شدن برخی از آن ها و مخلوط شدن نورشان حاصل می شود.

کنترلرهای ساده مثل ABColorLight، کنترلر M10 شرکت xixun چین و برخی کنترلرهای شرکت Huidu چین مثل HD-A40,41 یا HD-Q40-41 و غیره که فرق بین 40 و 41 در اینترفیس RS232 و فرق نوع A با Q میزان حافظه داخلی می باشد. البته نوع HD-W40-42 نیز وجود دارد که دارای اینترفیس wifi می باشد.

  کارت کنترل طیفی (Graycale) :

در این برد کنترلر تغییرنور ال ای دی ها از 0 تا 1024موجب به وجود آمدن رنگ ها می شود. با قدرت تفکیک می توان سایه ها و تصاویرعمیقی را به نمایش درآورد. اکثرا برای راه اندازی ماژول تک رنگ یا ماژول دارای دو ال ای دی در هر پیکسل مورد استفاده قرار می گیرد. کنترلرهای  HD ,Color Lightو xixunاین قابلت را شامل می شوند.

  کارت کنترلی فول کالر(full color) :

این مین برد ماژول با سه رنگ ال ای دی RGB در یک پیکسل را می تواند، درایو نماید و این کارت کنترلی طیف دار 16 میلیون رنگ را در تلویزیون شهری فول کالر به وجود می آورد.

اگرچه کیفیت و کارایی کنترلرهای C1,C2HD قابل رقابت با کنترلرهای قوی تر مانندXIXUNM20,M31نیستند، ولی بعلت اختلاف قیمت، نوع کنترل نمایشگرها، داشتن منو فارسی و نرم افزار کارآمدساده، دارای کنترل آنلاین و  آفلاین این کنترلر ها مناسب و در بازار ایران طرفدار زیادی دارد. همچنین کنترلر xixun نیز در ایران دارای طرفداران زیادی می باشد، بهترین کنترلر نمایشگر در ابعاد بزرگ شهری که به آنلاین بودننیاز نداشته باشد. اخیرا، آپشن امکان برنامه ریزی و استفاده از شبکه 3Gو سیم کارت های تلفن همراه به کنترلرهای xixun افزوده شده است. در حال حاضر پرقدرت ترین کنترلرها آنلاین بازار جهانی کنترلرLinsnاست. بعلت آنلاین بودن، این کتترلر بصورت بی درنگ توسط کارت های فرستنده (Sendingcards ) و کارت های گیرنده (Receivingcards)، تصاویر را تمام رنگ روی نمایشگر ارسال می کند. برای همین مناسب برای نمایشگرهای غول پیکر تلویزیون شهری، تالار ها، مجموعه های ورزشی و کنفرانس ها می باشد چون بعداز اتصال به دوربین های موجود در مکان، کنترل بسیار بالایی مثل قابلیت زوم در تصویر، پشتیبانی روشنایی در سطح پیکسل و کالیبراسیون را دارد.

 3)منبع تغذیه تابلو LED

منبع تغذیه یا پاور تابلو روان برق رسانی و تامین ولتاژ مورد نیاز ماژول ها و بردهای تلویزیون شهری را برعهده دارد. هرچه تعداد ماژول های ال ای دی بیشتر باشد پاور باید قوی تر بوده تا آمپر و توان لازم را ایجاد نماید. جریان برق در تابلو روان LED اکثرا بیش از پنج وات می باشد، برای همین سوئیچینگ هایی که دارای جریان برق بسیار زیادی می باشند بعنوان پاور کاربرد دارند. جریان مورد نیاز روشن شدن ال ای دی  20 میلی آمپر یا 0.02 آمپرو ولتاژدو سرLED باید 5 ولت باشد در نتیجه استاندارد ولتاژ راه اندازی ماژول ها نیز 5 ولت مستقیم است. پاور برق 200 ولت متناوب شهری را به ولتاژ مورد نیاز 5 ولت DC تبدیل می نماید. بعلت محدودیت واردکننده و نبود تولید کننده داخلی از منبع تغذیه 5 ولت 40 آمپر در ساخت تابلوها بهره می برند.  معمولا برای هر 8 الی 12 ماژول، یه عدد پاور 5 ولت 40 آمپر به کار برده می شود. جریان عبوری بیشتر از حد نیاز باعث سوختن ماژول ها خواهد شد و اگر منبع تغذیه برق مناسب تامین نکند عمر ماژول ها کاهش پیدا می کند. برای جلوگیری از این مشکلات متناسب با تعداد ماژول ها و پیکسل هایشان، اندازه دات پیچ، تعداد ال ای دی های رفرش و اسکن شده در هر لحظه از زمان و با در نظر داشتن مقدارآمپر یک LED کل جریان مورد نیاز تابلو روان برآورد می شود. جهت اعلام توان مصرفی ماژول ها به مشتری، امپر مورد نیاز و ذکر شده ماژول را در ولتاژ آن یعنی 5 ولت ضرب می کنند و حداکثر توان مصرفی بر حسب وات محاسبه می شود. یک روش محاسبه جریان مصرفی ماژول، اتصال مادربورد به ماژول ال ای دی و روشن کردن تمام ال ای دئ های ماژول  با دکمه تست مادربورد سپس با مولتی متر جریان مصرفی محاسبه می گردد. حداکثر میزان جریان دهی پاور روی آن درج می شود که عمدتا حداکثر 40 آمپراست که در فشار بیش از حد و دمای بالا  توان خروجی کاهش پیدا می کند که در دمای 70 درجه ممکن است پاور بسوزد. پس با روش های ذکر شده توان تولیدی منبع تغذیه با توان مصرفی ماژول ها بایستی هماهنگی داشته باشد. 

  منبع تغذیه CL

شرکت سی ال چین معتبرترین تولیدکننده انواع منابع تغذیه سوئیچینگ SwitchingPower که در  نمایشگرهای ال ای دی شهری، تجهیزات صنعتی، تجهیزات روشنایی و غیره در بیش از 50 کشور جهان شامل اروپا، آمریکا، ژاپن، کره و هنگ کنگ مورد استفاده قرار می گیرد، می باشد. این منبغ تغذیه با تثبت ولتاژ خروجی و فیدبک متوالی ولتاژ یکنواخت و ایده آلی برای ماژولها ایجاد می کند. 

-  کابینت تلویزیون شهری

وظیفه فریم تلویزیون های شهری حفظ بردها و ماژول های در شرایط مختلف آب وهوایی می باشد. انواع فریم های تلویزیون شهری شامل:

  اسکوربورد: فریم های یکدست و بزرگ ثابت در استادیوم ها ، سطح شهر و ....

  فریم های ۲ یا چند تکه: فریم ها ی در ابعاد بزرگ به منظور سهولت در مونتاژ و حمل و نقل.

رنتال یا پورتابل: فریم ها در ابعاد متفاوت می باشد که ابعاد بزرگ از کنارهم گذاشتن و اتصال آن ها بدست می آید.

 دایکاست(diecast):کابینت های وارداتی که  معمولا از آلیاژ آلومینیوم به صورت ریخته گری در فشار بالا بصورت تکه های آماده و در ابعاد استاندارد ساخته می شوند.  ابعاد بزرگ از کنارهم گذاشتن این فریم ها در داخل یک hardcase های مخصوص حاصل می شود. هنگام اجاره تابلو روان بعلت سبکی و مقاوم بودن از این فریم ها استفاده می شود.

 -سخن پایانی

 وظیفه وارد کننده قطعات تلویزیون شهری فقط به تامین قطعات تابلو روانLED  محدود نیست. بلکه رسالت اصلی یک وارد کننده داشتن وجدان و آگاهی از جدیدترین محصولات و دستاوردهای با کیفیت در زمینه تلویزیون ال ای دی شهری وجا نماندن از تکنولوژی شهری روز دنیا می باشد. وارد کننده قطعات تلویزیون شهری باید توجه داشته باشد که کیفیت را فدای قیمت نکند.از همه مهمترارائه خدمات بعد از فروش به مشتریان نبایستی نادیده گرفته شود.

 

 ال ای دی پانل برند برتر تلویزیون شهری در ایران 09124792213

Static5

تابلو روان، تلویزیون شهری، تابلو ال ای دی، LED ، ماژول تابلو ، ماژول تابلو روان،آموزش تابلو ال ای دی، ساخت تابلو روان تلوزیون شهری، تلویزیونهای شهری آموزش تابلو روان ، اموزش تابلو led ، آموزش ساخت تابلو روان قاب تابلو ، دانلود، اموزش ساخت تابلو، تابلوروان ،تابلوی روان، تابلوهای روان، تابلوLED تابلوled، تابلوی led ،تلویزیون تبلیغاتی ساخت تلویزیون شهری ، ماژول تلویزیون شهری، تابلو روان led ، فروش تابلو روان