تهران - خیابان ستار خان - روبروی برق الستوم- پلاک 754
02144299755
09124792213
  • led-panel-1.jpg
  • led-panel-6.jpg
  • led-panel.jpg

فروش تلویزیون شهری

اجاره تلویزیون شهری

فروش قطعات تابلو ال ای دی و تلویزیون شهری

ابعاد تلویزیون شهری

ابعاد تلويزيون شهری

مطمئنا برای تمام افرادی که علاقمند به بهره مندی از تلویزیون شهری در تبلیغات، افزایش پرستیژ کاری و رویداد مد نظر خود می باشند، این امر مهم است که ابعادمناسب تلویزیون چه اندازه بایستی باشد. گفتن اینکه تلویزیون های بزرگ تر، بهتر اند، آسان است اما با درنظر گرفتن آیین نامه اجرایی ساماندهی تبلیغات شهری و همچنین امکان وجود برخی محدودیت های محیطی چه درفضای باز چه بسته کاملا واضح است که در دست داشتن اعداد  و آگاهی از برخی دستور العمل ها درمورد نسبت اندازه صفحه نمایش با عوامل مختلف محیط روند انتخاب مناسب را راحت تر خواهد نمود. البته ابعاد تلویزیون شهری فقط یک عدد دقیق و غیر قابل انعطاف نیست چرا که همانند تلویزیون داخل منزل متناسب با ابعاد محل قابل نصب، میزان بودجه، بهترین فاصله دید برای نزدیک ترین فرد تا دورترین و بسیاری ملاحظات دیگر در یک چشم‌انداز درست، مطابق سلیقه مشتری تهیه می شود. در ادامه توضیحات سعی می کنیم مشتری را بیشتر با روند انتخاب ابعاد تلویزیون شهری آشنا کنیم.

اندازه صفحه نمایش تلویزیون LED، نسبت طول به عرض، (PPI) یا تعداد پیکسل در هر اینچ، ارتفاع تلویزیون و زاویه دید اصطلاحاتی هستند که هنگام تهیه تلویزیون شهری بیشتر می شنوید، هر کدام به نوعی در ابعاد تلویزیون شهری موثر هستند.

 

-اندازه صفحه نمایش تلویزیون LED:

ابعاد تلویزیون شهری به اندازه محل نصب نمایشگر و حداکثر فاصله چشم بیینده تا تلویزیون وابسته است. چنانچه تلویزیون فول کالر در فاصله دور نصب شده یا مخاطبان وسیع تری را تحت پوشش قرار میدهد یا هنگام نصب در مکان های شهری با تردد سریع بایستی ابعاد آن بزرگتر در نظر گرفته شود. اندازه صفحه نمایش را با اندازه گیری قطر صفحه نمایش محاسبه بر حسب اینچ بیان می کنند که هر اینچ تقریبا معادل 2.5 سانتی متر می باشد.فاصله مناسب تلویزیون با نزدیکترین به بیننده  ۱٫۵ برابر قطر صفحه ‌نمایش است. صفحه نمایش با کنار هم قرار دادن ماژول های ال ای دی ساخته می شوند هر بلوک ال ای دی دارای ارتفاع 16 سانتی متر و طول32سانتی متر می باشد. با کنار هم قرار دادن این بلوک ها اندازه صفحه نمایش نزدیک به اندازه دلخواه به دست آورید(طول تابلو مضربی از 32 سانتی متر و ارتفاع تابلو مضربی از 16 ساتی متر ).

همچنین مساحت صفحه نمایش تلوزیون شهری را از تقسیم حد متوسط فاصله ی دید(یعنی میانگین فاصله نزدیک ترین بیننده تلویزیون و دورترین ببینده مورد نظر ) بر 10 میتوان برآورد کرد یا بعبارتی دیگر حداکثر فاصله دید با ضرب مساحت تلویزیون شهری در عدد ۱۰محاسبه می شود. در این فاصله دید متن و تصاویر به راحتی قابل رویت و خواندن می باشند کماآنکه تصاویر از فواصل دور نیز کاملا مشخص هستند. حداقل فاصله دید به روش تبدیل دات پیچ تلویزیون شهری به متر نیز قابل محاسبه است.مثلا ابعاد تلویزیون شهری با دات پیچ 15 میلی متر حداقل فاصله دید مناسب آن15 متر است که لازم به ذکر است تابلو از 7 متری نیز رویت می شود.

 

 -  نسبت طول به عرض (aspect ratio):

هنگام خرید تلویزیون فروشند عددی مثل یکی از این اعداد 4:3 ، 16:9 ، 16:10 بیان می کند که نسبت تصویرنامیده شده و گزینه بسیار  مهم در ابعاد تلویزیون شهری محسوب می شود.

برای شروع محاسبه، باید از نسبتابعاد تلویزیون شهری آگاه باشیم. معمولا این ابعاد  16:9  است یا در بعضی موارد می تواند نسبت تصویر 16:10 باشد. مثلا تلویزیون دارای نسبت تصویر 16:9 در نمایشگرهای فول اچ دی اغلب اندازه طول 1920 و اندازه عرض 1080 بوده پس با تقسیم طول بر عرض عدد 1.78 حاصل می شود  که معادل تقسیم 16 بر 9 می باشد و این عدد بیانگر همان نسبت 16:9 است.بیان می کند که برای هر 16 واحد عرض، 9 واحد ارتفاع خواهد بود.

محاسبات

با استفاده از قضیه فیثاغورث، شما می دانید که در صورت اضافه کردن مربع های قد (9) و عرض (16)، شما مقدار مربع خالص (قطر) را می گیرید. در مورد نسبت 16: 9، داریم

 16 2 + 9 2 = 337

که با جذر  (√337) اندازه قطر صفحه نمایش 18.4 محاسبه می شود. به این معنی است که وقتی ارتفاع 9 واحد و عرض 16 واحد باشد، قطر آن 18.4 واحد خواهد بود. 

 

- (PPI) یا تعداد پیکسل در هر اینچ:

 PPIبه عنوان یک عنصر تبلیغاتی مهم در صفحات نمایشگر مختلف بیان می شود. دات پیچ ها )فاصله بین مرکزهر پیکسل ) هرچه کمتر باشد در هر اینچ تصویر پیکسل بیشتری وجود خواهد داشت که موجب کیفیت تصویر می شود.

 

- زاویه دید (View angle):

زاویه هر LED  حدودا 120 تا 160 درجه می باشد. زاویه دید LED ها در کیفیت دیده تصویر تلویزیون شهری تاثیرگذار است. مثلاً زاویه ال ای دی 120 درجه است یعنی نمایشگر تا زاویه ۱۱۰ درجه از مقابل تلوزیون قابل دید دارد. در محیط های شهری اصطلاحاتی ازقبیل زاویه دید 170 درجه، در اغلب نمایشگرها بیان می شود یعنی مثل این است که شما  موازی نمایشگر باشید و کمی گردن خود را به سمت نمایشگر بچرخانید کنید و تصویر را با کیفیت قابل قبول ببینید!!! سیستم بصری انسان دارای زاویه ای از 135 درجه به صورت افقی است.

.

-  ارتفاع مناسب تلویزیون نیز باید مورد توجه قرار گیرد:

انتخاب ارتفاعی که نمايشگر های غول پيكر شهری باید روی آن قرار بگیرد، یک قاعده کلی و عمومی دارد. تلویزیون های ال ای دی سبک تر با قاب شفاف در مدل و سایزها متفاوت می باشند. در نظر داشته باشید که می‌خواهید تلویزیون خود را روی دیوار نصب کنید یا روی سازه ای به نام پایه. اگر قصد دارید تلویزیون خود را روی دیوار نصب کنید، فقط نیاز به دانستن میزان سطح در دسترس برای استند دارید و اینکه مطمئن شوید مصالح و مواد مکان نصب توانایی تحمل وزن تلویزیونی که می‌خواهید بخرید را دارد. با این حال، اگر قصد دارید از براکت دیواری تلویزیون استفاده کنید، چند فاکتور وجود دارد که باید در ذهن خود داشته باشید. شما نیاز به یک براکت دیواری دارید که سایز تلویزیون مورد نظر شما را پشتیبانی کرده، متناسب با میزان سنگینی تلویزیون باشد و به خوبی به دیوار متصل شده تا ابعاد تلویزیون به صورت مطمئن روی دیوار نصب شود. اگر شما قصد ندارید تلویزیون خود را بر روی یک دیوار قرار دهید، باید از پایه تلویزیون استفاده کنید .

 

 

 

 11111

 

 تلويزيون شهری ال ای دی پانل ٠٩١٢٤٧٩٢٢١٣

Static5

تابلو روان، تلویزیون شهری، تابلو ال ای دی، LED ، ماژول تابلو ، ماژول تابلو روان،آموزش تابلو ال ای دی، ساخت تابلو روان تلوزیون شهری، تلویزیونهای شهری آموزش تابلو روان ، اموزش تابلو led ، آموزش ساخت تابلو روان قاب تابلو ، دانلود، اموزش ساخت تابلو، تابلوروان ،تابلوی روان، تابلوهای روان، تابلوLED تابلوled، تابلوی led ،تلویزیون تبلیغاتی ساخت تلویزیون شهری ، ماژول تلویزیون شهری، تابلو روان led ، فروش تابلو روان