تهران - خیابان ستار خان - روبروی برق الستوم- پلاک 754
02144299755
09124792213
  • led-panel-1.jpg
  • led-panel-6.jpg
  • led-panel.jpg

فروش تلویزیون شهری

اجاره تلویزیون شهری

فروش قطعات تابلو ال ای دی و تلویزیون شهری

نور آبی صفحات نمایشگر مضر است؟

امروزه بیش از هر زمان دیگری با صفحات نمایش سر و کار داریم. تلفن‌های همراه، تبلت‎ها، کامپوترها و هزاران صفحه نمایش دیگر در ابعاد و طرح‌های متنوع در گوشه و کنار خیابان‌ها، فروشگاه‌ها و غیره، همگی صفحاتی هستند که خواسته یا ناخواسته با آن‌ها در ارتباط هستیم. تمام صفحات نمایش از ال ای دی تشکیل شده‌اند که بسیار محبوب بوده و در استفاده از انرژی بسیار مقرون به صرفه هستند.. از آنجا که قیمت ال ای دی ها 90% نسبت به ده سال گذشته کاهش یافته است، همین یک دلیل بسیار خوب برای افزایش میزان کاربرد آن‌هاست.

تمام صفحات نمایشگر نور آبی از خود ساطع می‌کنند، درست همانند نوری که در بسیاری از خانه‌ها و دفاتر است. نظرات متفاوتی در خصوص نور آبی در استفاده از صفحات نمایش وجود دارد که بسیار تفکر بر‌انگیزند. تمام این نظریات بر اساس میزان استفاده و زمانی که کاربر در معرض استفاده از صفحات نمایش قرار میگیرد، ارائه شده‌اند.

شاید در گوشه و کنار شنیده باشید که نور آبی صفحات نمایش به چشم آسیب می‌رساند. بله! استفاده از هر چیزی بدون رعایت کردن نکات ایمنی می‌تواند خطر آفرین باشد. تصورش را بکنید، در خیابان به یک صفحه نمایش غول پیکر برای چند دقیقه زل بزنید. خب قطعا چشم شما کمی اذیت خواهد شد. حال این شرایط را در استفاده از صفحات نمایش مختلف به مدت طولانی تصور کنید. قطعا بدون آسیب نخواهد بود. بدون رعایت نکات ایمنی، خطر همیشه و در همه جا در کمین خواهد بود.

پس اگر نور آبی در نمایشگرها تا به این حد خطرناک است، چرا از ابتدا آن را ساختند؟

پیش از هر چیز باید بدانیم وقتی وسیله‌ای اختراع میشود، وجود یک "نیاز"  بشر را مجبور به ساخت آن وسیله کرده است. بنابراین وجود نور آبی در صفحات نمایشگر نیز یک نیاز است.

نور آبی چیست؟

نور آبی یکی از عناصر تشکیل دهنده در طیف نور قابل مشاهده است که در انتهای کوتاه‌تر طول موج‌هایی در حدود 400 تا 500 نانومتر است که ما می‌توانیم با چشم ببینیم. همانطور که اسم آن نشان می‌دهد، هنگامی که نور آبی از یک سطح منعکس می‌شود، رنگ ابی را می‌بینیم. نور سفید ترکیبی از طول موج‌های مختلف نور است که ما می‌توانیم برای مثال، در خورشید، صفحات نمایش، لامپ‌ها و غیره ببینیم.

در مقابل، چندین طیف نوری وجود دارد که ما قادر به دیدن آن‌ها با چشم غیر مسلح نیستیم.

آیا ال ای دی ها نیز نور آبی ساطع می‌کنند؟

بله! لامپ های ال ای دی نیز نور آبی تولید می‌کنند ولی میزان آن به اندازه‌ میزان نور آبی که در سایر لامپها وجود دارد، نیست، و این در حالی است که از همان تعادل طول موج کوتاه‌تر و طولانی‌تر استفاده می‌کنند. نور "گرم‌تر" دارای توناژ رنگ زرد بیشتری است ، در حالی که نور "سردتر" شبیه به نور روز بوده و کمی آبی‌تر به نظر می‌رسد. نور خورشید 10 برابر روشن‌تر از نور معمولی LED یا صفحه نمایش است. به این معنا که، ما نور آبی بیشتری از محیط اطراف نسبت به LED ها می‌گیریم.

آیا ال ای دی ها به چشم آسیب می‌رسانند؟

در موارد بسیار زیادی، پاسخ به این سوال منفی است.

خطراتی که ممکن است سلامت چشم را تهدید کند، به میزان روشنایی و وضوح بستگی دارد. شبکیه چشم ما سلول‌هایی به نام فوتوریسپتورهایی دارد که نور را انتخاب می‌کنند. در معرض نور شدید قرار گرفتن، ممکن است به این سلول‌ها آسیب جدی وارد کند.

میزان روشنایی تمام لامپ‌های ال ای دی بر اساس موسسه استاندارد ملی آمریکا و کمیسیون بین‌المللی الکتروتکنیکی تایید کرده‌اند، ایمنی در مقیاس 0 تا 3 است تا یکنواختی در زمینه نشانه‌گذاری نور ال ای دی ها را نشان دهد. "0" به این معناست که در معرض نور قرار گرفتن، هیچ آسیبی به چشم نمی‌رساند و هیچ برچسب اخطاری برای محصول نیاز نیست. لامپ های ال ای دی با نور آبی که در منازل، دفاتر و یا صفحات نمایش به کار می‌روند، از چنین رتبه بندی کم خطری برخوردار هستند.

هرچه مقیاس لامپ های ال ای دی افزایش می‌یابد، خطر آسیب به چشم نیز افزایش می‌یابد. اما به طور قطع لامپ‌هایی برای مصارف خانگی با پایین‌ترین درصد خطر ارائه می‌شوند. لامپ های ال ای دی با رتبه و مقیاس بالاتر در حدود 2 و 3 معمولا در محیط‌های صنعتی به کار برده می‌شوند. به دلیل اینکه  نور آبی کوتاه‌ترین طول موج از نور مرئی را دارد، نگرانی‌هایی وجود دارد که نور آبی نیز مانند اشعه‌های UV، به شبکیه چشم آسیب برسانند.

بیشتر ما فقط نور آبی را در LED های صفحات نمایش تجربه کرده‌ایم. اگرچه برخی نگرانی‌ها به دلیل نداشتن آگاهی کافی در این خصوص وجود دارد، علم پشت پرده در مورد چنین تئوری‌هایی بسیار ضعیف است. بر اساس مطالعه‌ای که در دانشگاه هاروارد صورت گرفته است، نظریات در خصوص نورآبی موجود در صفحات نمایشگر و آسیب آنان به چشم، در مقایسه با آسیبی که دود، بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری دیابت و یا حتی پیری برای چشم دارد، ناچیز بوده و می‌توان به راحتی چنین نظراتی را نادیده گرفت. اما هرگز نباید فراموش کرد که استفاده بی‌رویه از هر وسیله‌ای می‌تواند آسیب‌زا باشد.  

Static5

تابلو روان، تلویزیون شهری، تابلو ال ای دی، LED ، ماژول تابلو ، ماژول تابلو روان،آموزش تابلو ال ای دی، ساخت تابلو روان تلوزیون شهری، تلویزیونهای شهری آموزش تابلو روان ، اموزش تابلو led ، آموزش ساخت تابلو روان قاب تابلو ، دانلود، اموزش ساخت تابلو، تابلوروان ،تابلوی روان، تابلوهای روان، تابلوLED تابلوled، تابلوی led ،تلویزیون تبلیغاتی ساخت تلویزیون شهری ، ماژول تلویزیون شهری، تابلو روان led ، فروش تابلو روان