تهران - خیابان ستار خان - روبروی برق الستوم- پلاک 754
02144299755
09124792213
  • led-panel-1.jpg
  • led-panel-6.jpg
  • led-panel.jpg

فروش تلویزیون شهری

اجاره تلویزیون شهری

فروش قطعات تابلو ال ای دی و تلویزیون شهری

چه دمای رنگ لامپ ال ای دی را انتخاب کنیم؟

تا به حال چیزی در مورد دمای رنگ لامپ ال ای دی چیزی شنیده‌اید؟ به طور کلی تا چه اندازه با دمای رنگ آشنایی دارید؟ دمای رنگ یک مشخصه از نور مرئی است و کاربردهای بسیار زیادی در نورپردازی، عکاسی و فیلمبرداری، چاپ و نشر، صنعت، ستاره شناسی، بیمارستان‌ها، باغبانی و غیره دارد. دمای نور در حقیقت به رنگ نور تولید شده اطلاق می‌شود. هرچه عدد دمای رنگ پایین‌تر باشد، نور گرم‌تر و هرچه این عدد بالاتر باشد، نور حس سردتری ایجاد می‌کند. بسیاری از مصرف‌کنندگان با مفهوم سفید "گرم" و سفید "سرد" لامپ های فلورسنت آشنایی دارند. همانطور که لامپ‌های سنتی دمای رنگ دارند، از دمای رنگ لامپ ال ای دی و  انواع آن در دنیای تکنولوژیک امروز نمی‌توان غافل شد. بازار لامپ های ال ای دی به دلیل صرفه اقتصادی و محیط زیستی، بسیار رو به رشد است و برای هر تقاضایی، محصولی در زمینه‌های مختلف عرضه شده است.

یکی از این تقاضاها، دمای لامپ ال ای دی است. منبع نور لامپ های ال ای دی برا اساس "کلوین" محاسبه می‌شود و نشان می‌دهد رنگ یک لامپ چقدر گرم یا سرد است. برخلاف باور عموم، همیشه LED سفیدتر، بهترین نخواهد بود. بسته به نیاز و در شرایط مختلف، دمای رنگ لامپ ال ای دی متفاوتی به کار می‌رود.

دمای رنگ از منظر علمی

ساختار هر جشم سیاه به گونه‌ای است که نه تنها نور را منعکس نمی‌کند، بلکه آن را به خود جذب می‌کند. اگر جسم سیاه گرم شود، در دماهای مختلف، نورهای مختلف از خود ساطع می‌کند که این نورها تمام طیف مرئی را پوشش می‌دهند. برای مثال، یک تکه فلز را در نظر بگیرید. یک تکه فلز گداخته، در ابتدا قرمز تیره می‌شود. وقتی که گرم‌تر می‌شود، رنگی بین سفید و آبی به خود می‌گیرد. این پدیده رابطه بین دما و رنگ را نشان میدهد. با بالا رفتن دما، رنگ فلز به آبی مایل به بنفش تبدیل شده و سرانجام اشعه ماوراء بنفش ساطع می‌کند. وقتی فلز از منبع حرارت دور شود، رنگ آن زرد، سپس نارنجی و قرمز می‌شود. دمای رنگ بر اساس رنگ تایید شده از جسم سیاه در دمای ضعیف تعریف شده است و همانطور که اشاره شد، بر حسب کلوین بیان میشود.

نور گرم یا نور سرد؟ کدام دمای رنگ برای محیط من مناسب‌تر است؟

انتخاب دمای رنگ نور به محیط شما بستگی دارد زیرا دمای نور بر روحیه افراد تاثیر بسزایی دارد. بنابراین بسته به محیط و کاربرد نور در محیط، باید انتخاب کرد از نور سرد، گرم و یا خنثی استفاده کرد. امروزه با استفاده از تکنولوژی ال ای دی شما قادر به انتخاب دمای رنگ لامپ ال ای دی هستید.

محدوده دمای رنگ 5000 کلوین

ال ای دی که محدوده دمای رنگ آن 5000 کلوین است، رنگ آبی-سفید دارد.کیفیت این لامپ روشن و بسیار واضح است. بر اساس این کیفیت دمای نور لامپ ال ای دی به دلیل کنتراست بالا، جزئیات کوچک و ریز به سادگی نمایان می‌شوند. این نوع دمای نور برای فضاهای صنعتی مانند کارخانه‌ها و یا سایر مکان‌های کاری که جزئیات از اهمیت زیادی برخوردار هستند، استفاده می‌شود. از این نوع دمای نور در اتاق‌های عمل و در حین عمل جراحی و سالن‌های امتحانی در مدارس و دانشگاه‌ها کاربرد بسیار زیادی دارند.

محدوده دمای رنگ 4000 کلوین

محدوده دمای رنگ 4000 کلوین برای لامپ ال ای دی، یک رنگ سفید خنثی است. این دمای رنگ یک تعادل رنگ ایجاد می‌کند که نه خیلی آبی است و نه خیلی زرد. این دمای رنگ لامپ ال ای دی محیطی را ایجاد می‌کند که کارمندان را در طول روز هوشیار نگه می‌دارد. فضاهایی که از این دمای رنگ می‌توانند بهره ببرند، محیط‌های تبلیغاتی، تجاری، خرده فروشی، دفاتر بیمارستانی، درمانگاه‌ها، راهروها و سالن‌های اجتماعات بزرگ و نیز دفاتر مختلف شرکت‌هاست.

محدوده دمای رنگ 3000 کلوین

دمای رنگ لامپ ال ای دی در حدود 3000 کلوین، رنگی زرد-سفید به شما  می‌دهد. گرمای خفیف زرد، به محیط یک نوع راحتی می‌بخشد. همین راحتی ایجاد شده توسط نور زرد-سفید، بستر مناسبی برای فضاهای تجاری ایجاد می‌کند. اماکنی که از این دمای رنگ بیشتر استفاده می‌کنند، محیط‌های لوکس، لابی هتل‌ها، سالن‌های آرایشی و ریلکسیشن، چشمه‌های آب گرم توریستی و غیره هستند که نیاز به گرم و صمیمی نگه داشتن محیط برای کاربران است.

دمای رنگ لامپ ال ای دی و یا به طور کلی، دمای رنگ می‌تواند اتمسفر فضاای خاصی برای یک محیط تجاری ایجاد کند، نیروی کارکنان را افزایش دهد و یا توانایی دیدن جزئیات موجود در محیط را برای آنان افزایش دهد. مهم این است که بدانید چه نوع فضایی دارید و به چه نوع دمای رنگی نیاز دارید. دمای رنگ در محدودی 3000 کلوین با رنگ زرد-سفید هرگز برای یک اتاق جراحی مناسب نیست و برعکس، یک نور آبی-سفید برای لابی یک هتل مناسب نخواهد بود.

اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، برای تعیین دمای رنگ ال ای دی مورد نیاز کسب و کار و صنعت خود با مشاورین ما در شرکت فراتجارت زردکوه تماس بگیرید. مشاورین ما بهترین پیشنهادات را به شما ارائه خواهند داد.

Static5

تابلو روان، تلویزیون شهری، تابلو ال ای دی، LED ، ماژول تابلو ، ماژول تابلو روان،آموزش تابلو ال ای دی، ساخت تابلو روان تلوزیون شهری، تلویزیونهای شهری آموزش تابلو روان ، اموزش تابلو led ، آموزش ساخت تابلو روان قاب تابلو ، دانلود، اموزش ساخت تابلو، تابلوروان ،تابلوی روان، تابلوهای روان، تابلوLED تابلوled، تابلوی led ،تلویزیون تبلیغاتی ساخت تلویزیون شهری ، ماژول تلویزیون شهری، تابلو روان led ، فروش تابلو روان