تهران - خیابان ستار خان - روبروی برق الستوم- پلاک 754
02144299755
09124792213
  • led-panel-1.jpg
  • led-panel-6.jpg
  • led-panel.jpg

فروش تلویزیون شهری

اجاره تلویزیون شهری

فروش قطعات تابلو ال ای دی و تلویزیون شهری

تابلوهای روان چگونه مونتاژ می گردند ؟

 

تابلوهای روان چگونه مونتاژ میگردند ؟

در این مرحله روش مونتاژ نمایشگر با ماژول های LED شرح داده می شود . تنها سه مورد جهت کار با اینگونه ماژول ها لازم است که بدانید. هر ماژول دارای دو پورت 16 پین IDE می باشد که آنها را هاب می نامند . هاب ها بر اساس پروتکل انتقال داده ای که دارند دارای مدل های مختلفی هستند . مدل هایی مانندHUB-12 و HUB-8 در ماژول های LED به کرات استفاده می گردند . در ماژول مورد نظر ما از دو HUB-12 استفاده گردیده است که یکی از آنها ورودی و دیگری خروجی است . اصولاً هر ماژول یک هاب ورودی و یک هاب خروجی دارد . هاب ورودی اطلاعات را از ماژول قبل دریافت کرده و هاب خروجی اطلاعات را به ماژول بعد منتقل می نماید.

هر ماژول همچنین دارای پورت دیگری به نام ترمینال تغذیه می باشد و جهت اعمال جریان منبع تغذیه به ماژول استفاده میگردد که این ترمینال دارای دو پین است که یکی با علامت VCC و دیگری با GND مشخص گردیده است . ولتاژ مثبت منبع تغذیه را که با V+ نشان داده شده است را به کمک کابل تغذیه به پین VCC تمامی ماژول ها متصل می نمایند و ولتاژ صفر منبع تغذیه را نیز که با GND نشان داده شده است را به کمک کابل های تغذیه به پین GND تمامی ماژول ها متصل می نمایند .

اکنون مونتاژ تابلو را آغاز می نماییم. توجه داشته باشد که هر کابل فلت ، هاب خروجی ماژول سمت چپ را به هاب ورودی ماژول سمت راست متصل می نماید . پس از اتصال تعداد ماژول های مورد نیاز در سطر اول ، آغاز به اتصال ماژول های سطر بعدی به یکدیگر می کنیم تا کلیه سطر ها ایجاد گردند . جهت اطلاع از اینکه یک برد کنترل تا چه تعداد ماژول را راه اندازی می نماید . در این آموزش برد کنترل مورد استفاده HD-S است و می تواند تا دو ماژول در ارتفاع و شانزده ماژول در عرض (سطر) را پشتیبانی نماید چرا که مشخصه پیکسل آن برای تابلو تک رنگ معادل 512*32 پیکسل می باشد . یعنی یک تابلوحداکثر تا ابعاد 5.12 متر عرض و 32 سانتی متر ارتفاع . در اتصال ماژول ها به یکدیگر توجه دقت نمایید که ماژول های موجود در یک سطر به ماژول های سطر دیگر هیچ ارتباطی با کابل فلت ندارند و فقط ترمینال تغذیه آنها به هم متصل است .

توجه داشته باشید که هاب خروجی آخرین ماژول در هر سطر به جایی متصل نمی گردد و آزاد می گردد. بنابراین به کابل فلت خروجی نیازی نمی باشد . نکته دیگر اینکه چنانچه لازم شد که تغذیه یک ستون از ماژول ها از ستون دیگری منشعب شود ، با رعایت علامت تغذیه و با کمک یک زوج سیم برق 1.5 آنها را به یکدیگر متصل نمایید . توجه کنید که VCC را به VCC و همچنین GND را به GND وصل نمایید .

اکنون نوبت به اتصال برد کنترل به ماژول هاست . هاب وردی هر یک از ماژول های ابتدای ردیف (سمت چپ ترین ماژول در هر ردیف) به برد کنترل وصل میگردد . در اکثر ماژول ها از جمله ماژول موجود در تصویر از HUB-12 استفاده شده است . روی برد کنترل تابلو ممکن است هم HUB-12 و هم HUB-08 وجود داشته باشد اما با توجه به اینکه هاب ماژول مورد بحث ما HUB-12 می باشد ، تنها از پورت هایی روی برد کنترل استفاده می نماییم که با HUB-12 مشخص شده اند .

کابل فلت ورودی از اولین ردیف (ردیف بالا) به هاب شماره یک از برد کنترل یعنی هابی که با علامت 1*12 مشخص شده وصل می گردد . به همین ترتیب کابل فلت ورودی از ردیف دوم (از بالا) به هاب شماره دو از برد کنترل یعنی هابی که با علامت 2*12 متصل می گردد و به همین ترتیب جهت ردیف های بعدی این روال تکرار می گردد . اگر در حین کار متوجه شدید که کابل های فلت برای اتصال به برد کنترل کوتاه هستند ، می توانید به کمک یک تکه کابل فلت 16 رشته ای به طول لازم و دو عدد کانکتور IDE خودتان کابل فلت بسازید .

 

توجه : کابل فلت را از سمتی به برد کنترل متصل نمایید تا سر بالای هاب روی ماژول LED با مثلث کوچک هاب روی برد کنترل منطبق گردد . دو ترمینال اول را به دوشاخه ای متصل می کنیم که قرار است به برق شهر متصل گردد . جابجا بستن این دو ترمینال مشکلل ساز نمی باشد. ترمینال بعدی که با علامت زمین مشخص شده را نیازی نیست به جایی متصل نمایید . سه ترمینال بعدی که با علامت COM نشان داده شده اند در واقع خط تغذیه صفر می باشند که بایستی به ترمینال GND روی ماژول ها و برد کنترل متصل گردد. این سه ترمینال مشابه یکدیگرند و همگی یکی هستند و برای راحتی کار در سیم بندی سه عدد ترمینال منظور شده است . سه ترمینال بعدی که با علامت V+ نشان داده شده اند ولتاژ 5V+ یا همان VCC هستند که باید به ترمینال VCC روی ماژول ها و ترمینال مثبت روی برد کنترل متصل گردند . این سه ترمینال نیز مشابه یکدیگر هستند . برای برنامه ریزی تابلو با کمک یک کابل که یک سر آن پورت COM نری و سر دیگر آن پورت COM مادگی است ، برد کنترل را به کامپیوتر متصل نمایید . این کابل تنها سه اتصال دارد که به شرح ذیل می باشد . از پورت COM نری به پورت COM مادگی به ترتیب پین 5 به 5 و پین 3 به 3 و پین 2 به 2 متصل می باشد . این کابل را خودتان می توانید بسازید و یا می توانید یک کابل RS-232 استاندارد از بازار تهیه و جای پین های 2 و 3 را تعویض نمایید .  

کلیه نمایشگرهای ال ای دی تولیدی توسط شرکت ال ای دی پانل دارای بهترین کیفیت و دارای یک یا دو سال (بسته به نوع محصول) گارانتی بی قید و شرط تعویض قطعه در محل و ده سال خدمات پس از فروش می باشند.

Static5

تابلو روان، تلویزیون شهری، تابلو ال ای دی، LED ، ماژول تابلو ، ماژول تابلو روان،آموزش تابلو ال ای دی، ساخت تابلو روان تلوزیون شهری، تلویزیونهای شهری آموزش تابلو روان ، اموزش تابلو led ، آموزش ساخت تابلو روان قاب تابلو ، دانلود، اموزش ساخت تابلو، تابلوروان ،تابلوی روان، تابلوهای روان، تابلوLED تابلوled، تابلوی led ،تلویزیون تبلیغاتی ساخت تلویزیون شهری ، ماژول تلویزیون شهری، تابلو روان led ، فروش تابلو روان